Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Zastosowanie Piany PUR zamknięto komórkowej

Zastosowanie Piany PUR zamknięto komórkowej

author box img

Karol Binkiewicz

Zaktualizowano: 20 października 2014 20.10.2014 Czas lektury: 2min
  • Więcej poradników o ocieplaniu pianką PUR

Ponad 42421 Specjalistów od Ocieplania Pianką PUR blisko Ciebie

Wbrew nazwie piana zamknięto komórkowa składa się z 92% komórek zamkniętych i pozostałych 8% otwartych, luźno rozmieszczonych i nie połączonych ze sobą. To sprawia, że piana zamknięto komórkowa jest paro przepuszczalna, ale gazoszczelna i co najważniejsze nienasiąkliwa. Piana zamknięto komórkowa charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi (λd = 0,021 W/m.K), dobrymi parametrami wytrzymałościowymi ( wytrzymałość na ściskanie min. 300 kPa, wytrzymałośc na rozciąganie min. 450 kPa). Równie ważne jest to, piana zamknięto komórkowa ma wysoką stabilność wymiarową – w normalnych warunkach max. 3%. W zastosowaniu natryskowym piana zamknięto komórkowa wytwarza ciągłą, bezspoinową warstwę izolacyjną, która szczelnie przylega do podłoża (beton, drewno, metal, OSB lub siatka – osnowa).
Izolacja domów mieszkalnych to jedna z najważniejszych inwestycji dalszej ich eksploatacji. Ocieplenie domu mieszkalnego powinno być adekwatne do naszych oczekiwań w użytkowaniu takiego obiektu. Raz wykonana izolacja w domu mieszkalnym powinna nam zapewnić odpowiedni komfort. Inwestycję w izolację termiczną powinno rozpatrywać się w kontekście eksploatacyjnym rozłożonym na wiele lat użytkowania. Piana PUR ma bardzo wysoką żywotność i nie traci swoich właściwości termicznych na przestrzeni nawet 30 lat. Co ważne Izolacja z piany zamknięto komórkowej PUR w domy mieszkalne jest materiałem nie wywołującym alergii u ludzi, nie pyli jak wełna, posiada atest higieniczny, jest odporna na grzyby pleśnie i zarodniki.
Ocieplenie poddasza użytkowego to jedno z głównych zastosowań natrysku pianą poliuretanową w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym. Bardzo dobre parametry izolacyjne (λd = 0,021 W/m.K) pian zamknięto komórkowych powodują, że ocieplenie poddasza użytkowego jest ekonomicznie uzasadnione, szybkie w realizacji i wygodne dla inwestora. Ze względu na bardzo znaczny procent w ogólnym bilansie strat energii w budynku ocieplenie poddasza użytkowego powinno być wykonane z zastosowaniem najlepszych materiałów izolacyjnych takich piana poliuretanowa zamknięto komórkowa. Natrysk pianą poliuretanową powoduje, że ocieplenie poddasza użytkowego zapewnia nie tylko doskonałą izolację termiczna, ale jednocześnie wiatro izolację i usztywnienie połaci dachowych. Sprawna, dobrze wyszkolona ekipa natryskowa wyposażona w specjalistyczny sprzęt i agregat prądotwórczy sprawia, że ocieplenie poddasza użytkowego w przeciętnej wielkości budynku jednorodzinnym trwa zaledwie 1 dzień!
Dodano: 7 listopada 2014 Zaktualizowano: 20 października 2014

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco